Тренінг "Залізниці як об’єкт історичної та культурної спадщини"

Тренінг призначений для працівників місцевих органів влади, які займаються збереженням пам'яток культурної та історичної спадщини, що розташовані поблизу Першої Угорсько-Галицької залізниці.

 

У ході тренінгу буде представлена історія виникнення залізниці та її будівництва а також історичні події, що відбулися на ній. На тренінгу також будуть представлені принципи просування залізничних та прилеглих об’єктів, вся необхідна інформація про їх будівництво, функціонування та про правові та технічні питання організації екскурсій до об’єктів культурно-історичної спадщини.

 

Навчання буде транскордонним, на нього запросять 25 осіб з України та 25 осіб з Польщі. Перевезення учасників та харчування забезпечуватимуться організаторами. Матеріали тренінгу будуть публікуватися у відкритому доступі.

Впродовж тренінгу будуть розглянуті наступні питання:

  • Історія розвитку Першої угорсько-галицької залізниці в контексті розвитку Австро-Угорських залізниць.

  • Перша угорсько-галицька залізниця як спільна культурна спадщина українського та польського народів.

  • Об’єкти історико-культурної спадщини, що об’єднані Першою угорсько-галицькою залізницею.

  • Коротка інформація щодо проектування залізничної колії в історичному аспекті розвитку.

  • Огляд історичного рухомого складу залізниць.

  • Історичні об’єкти залізничної інфраструктури (станції, мости, технічні споруди).

Критеріями відбору учасників тренінгу є службові обов'язки, які повинні бути пов'язані з туризмом, популяризацією та збереженням культурно-історичної спадщини на території проекту.

Кількість учасників тренінгу становить 50 осіб (25 осіб з України та 25 з Польщі).

Результатом цієї діяльності стане підвищення рівня знань представників місцевих громад про об’єкти культурно-історичної спадщини на їх територіях та методи їх популяризації.